מאי – מהנדסי רשות המים ערכו סיור מקצועי בתאגיד ‘מי ברק’

מהנדסי רשות המים ערכו סיור מקצועי בתאגיד ‘מי ברק’


מהנדסי רשות המים ביקשו להיחשף לאתגרים המקצועיים והמורכבים עמם מתמודד תאגיד המים של בני ברק ועומד בהם בהצלחה רבה ובקדמה טכנולוגית ● מנכ”ל התאגיד דוד צלניק: “זו ‘תעודת הוקרה’ לפעילות התאגיד”


מהנדסי רשות המים, בראשות המהנדס הראשי מר אמיר שישה, סגנו יוני ריכטר, המהנדס ליאור אגאי ומהנדסים נוספים, ערכו בשבוע האחרון ביקור מקצועי חשוב בתאגיד המים ‘מי ברק’, על מנת לעמוד מקרוב אחר ההתפתחות ההנדסית וההובלה הטכנולוגית של תאגיד המים העירוני בבני ברק.
אגף ההנדסה במשרד הממונה על התאגידים ברשות המים ,מפקחים ומלווים את תאגידי המים בישראל באופן קבוע, כאשר כל מהנדס אחראי על מספר תאגידים ברחבי הארץ. המהנדסים אשר הגיעו לסיור מקצועי ב’מי ברק’, נחשפו לקדמה ההנדסית והטכנולוגית של ‘מי ברק’. לפיכך מהווה הביקור, בהרכב ייחודי כזה, הבעת אמון יוצאת דופן של רשות המים בתאגיד המים של בני ברק.
את הסיור הובילו מטעם ‘מי ברק’ המנכ”ל דוד צלניק והמהנדס הראשי של התאגיד עמוס קלצ’בסקי. במהלך הסיור סיפר מנכ”ל התאגיד, דוד צלניק, למהנדסי רשות המים את ייחודיותה של בני ברק והסביר את האתגרים ואת הסוגיות המיוחדות שהתאגיד מתמודד איתן בהצלחה רבה, בהם בין היתר אספקת מים בהידור שבת באופן סדיר, אספקת “מים שלנו” לאפיית מצות, ניתוק ממערכת המים הארצית ועוד.
כן הציג המנכ”ל את הצוות המקצועי בתאגיד, ופרט על הפעילות הענפה שהתאגיד מבצע בנושא השקעות בתשתיות מים וביוב, שמירה על בארות המים בעיר ובהכנה לחירום וציין לחיוב את שיתוף הפעולה הרציף עם כל אגפי העיריה וראש העיר, הרב אברהם רובינשטיין.
מהנדסי רשות המים סיירו בשני אתרים של מקורות המים העצמאיים בעיר – באר ט’ בקרית הרצוג שבה הוקם לפני מספר שנים מתקן חדשני לטיפול במים וכן בבאר ה’ בפרדס כץ, שחודשה רק לאחרונה לשימוש עם הפעלת מתקן סינון מתקדם בהשקעה של כשלושה מיליון שקלים. לכל אורך הביקור והסיור התאגיד זכה להערכה רבה על פועלו המתמשך ותשבחות על רמת הביצוע של הצוותים הפועלים ימים ולילות לרווחת תושבי העיר.
לדברי מנכ”ל תאגיד ‘מי ברק’ דוד צלניק: “תאגיד מי ברק, הינו תאגיד מים ייחודי, הפועל בעיר שניצבים בפניה אתגרים מקצועיים והלכתיים מהמעלה הראשונה. נחישות ורציפות התהליכים הביאה לכך ש’מי ברק’ מוביל טכנולוגית ומקצועית והעובדה שמומחים רבים וטובים מגיעים להיחשף ולהכיר את האתגרים שלנו, הרי שהיא כעין ‘תעודת הוקרה’ על הצלחת התאגיד. נמשיך לעשות הכל על מנת שתושבי בני ברק ייהנו משירותים מתקדמים ואיכותיים”.